I dag er det offentliggjort hvem som er nominert til Spellemann i alle de ulike kategoriene. Årets arrangement vil gå av stabelen lørdag 28. januar, og sendes på NRK.

TONO er også i år støttespiller til Spellemann, og gjengir listen som du kan se nedenfor.

Tittel på utgivelse/spilleliste
Navn på artist eller gruppe
01. Barnemusikk
Gråtass Gråtass (Sangene fra filmen)
Løkki Løkki
Superbarna Hipp Hurra
02. Blues
Reckoning Billy T Band
MK’s Marvellous Medicine MK’s Marvellous Medicine
Reboot Pristine
03. Country
Let The Ribbons Fly Claudia Scott
Vinyl and a heartache Darling West
Come tomorrow – songs of
Townes Van Zandt
Paal Flaata
Hearing Colors Seeing Noises Signe Marie Rustad
04. Danseband
Ein hau med hitts Ausekarane
Blindvei Picazzo
En runde til Torgeir & kjendisene
05. Elektronika
Departed Glories Biosphere
Echo Nils Bech
Vibe Telemetry Telephones
I Know This Place – The Eivind Aarset
Collages
Tortusa
06. Folkemusikk/Tradisjonsmusikk
Kristine Valdresdatter Anders Røine
Fabel Eli Storbekken
Salmeklang Gjermund Larsen Trio
Hardingfele Lars Ingar Meyer Fjeld
07. Indie
Hold On Dreamer Frøkedal
Puzzler Hilma Nikolaisen
Blood Bitch Jenny Hval
The Switch Album The Switch
D’ meg Vilde Tuv
08. Jazz
Norwegian Caravan Come Shine, Kringkastingsorkesteret [Kork]
Wolf Valley Eyolf Dale
Rubicon Mats Eilertsen
Ulv Ulv Moskus, Nils Økland
Buoyancy Nils Petter Molvær
09. Klassisk
The Lark Christian Ihle Hadland
David Monrad Johansen: Chamber Music Fragaria Vesca
Halvorsen · Kvandal · Nyhus Ingfrid Breie Nyhus, Åshild Breie Nyhus
REFLECTIONS TrondheimSolistene
Korngold & Britten: Violin Concertos Vilde Frang
10. Metal
Abbath Abbath
NAG NAG
Raspberry Dawn Okkultokrati
Bogefoed Sarke
11. Popgruppe
Camp Echo Highasakite
Lemaitre 2016 Lemaitre
Henda i været No. 4
12. Popsolist
All My Demons Greeting Me As A Friend AURORA
Fortid Bendik
Gundelach Gundelach
Fest Blikket Hanne Kolstø
Cloud Nine KYGO
13. Rock
Pineapple Pizza Death By Unga Bunga
Vannmann86 Hjerteslag
Nattesferd Kvelertak
Ført Bak Lyset Tusmørke
The Gospel Årabrot
14. Samtid
neoN Ensemble neoN
Ophelias: Death by Water Singing Henrik Hellstenius, Elisabeth Holmertz, Tora Augestad, Ivan Ludlow, Silje Aker Johnsen, Janna Vettergren, Ebba Rydh, Cikada Ensemble, Christian Eggen, Cecilie Løveid
Crepuscular Hour The 24, RNCM Chamber Choir, University of Huddersfield Chamber Choir, Stian Westerhus, Hild Sofie Tafjord, Phil Julian, Mark Durgan, Antoine Chessex, Lasse Marhaug and Nils Henrik Asheim
On Anodyne Trondheim Voices, Jon Balke, Batagraf
15. Urban
Barn av Europa Cezinando
Heisann Montebello Karpe Diem
Everything Lido
16. Viser
Her bor Frida Ånnevik
Ventetid Hekla stålstrenga
Marte Wulff Marte Wulff
UNSONGS Moddi
Gode Liv Stein Torleif Bjella
17. Åpen Klasse
Det Andre Rommet Erlend Apneseth trio
Amputation Stian Westerhus
Triangle Susanna
Rumi Songs Trygve Seim
18. Tonos Komponistpris
Gjermund Larsen Trio Salmeklang
Maja S. K. Ratkje, The 24,
RNCM Chamber Choir,
University of Huddersfield Chamber Choir,
Stian Westerhus, Hild Sofie Tafjord,
Phil Julian, Mark Durgan,
Antoine Chessex, Lasse Marhaug
and Nils Henrik Asheim
Crepuscular Hour
Marianne B. Lie og Trondheim Sinfonietta Khipukamayuq
No. 4 Henda i været
Oslo Sinfonietta The Hermaphrodite
19. Tekstforfatter
Barn av Europa Cezinando
Blood Bitch Jenny Hval
Ikke tenk på det Kaja Gunnufsen
Heisann Montebello Karpe Diem
Gode Liv Stein Torleif Bjella
20. Årets Nykommer &
Gramostipend
Aksel Rykkvin
Astrid S
Cezinando
Dagny
Matoma
Ondt Blod
21. Årets Album
All My Demons Greeting Me As A Friend Aurora
Blood Bitch Jenny Hval
Heisann Montebello Karpe Diem
Gode Liv Stein Torleif Bjella
The Gospel Årabrot
21. Årets Musikkvideo
I Went To Far Aurora
Golden Ticket Highasakite
Prungen Jaga Jazzist
Den islamske elefanten Karpe Diem
Min aller beste venn Klovner i Kamp
22. Årets Produsent
Bård Ingebrigtsen
Cashmere Cat
Jesper Borgen
Joakim Haukaas / Kid Joki
Morten Lindberg
23. Årets Låt
Faded Alan Walker
Hurts So Good Astrid S
Backbeat Dagny
Jovial Freddy Kalas
Arigato Julie Bergan
Kan du lære mæ? Kristian Kristensen
Stay Kygo feat. Maty Noyes
Girls Marcus & Martinus
False Alarm Matoma & Becky Hill
Our Youth Sonny Alven feat. Emmi
24. ÅRETS SPELLEMANN
25. HEDERSPRISEN
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0