Her er de Spellemann-nominerte

TONO støtter Spellemann, og i dag avholdt Spellemann pressekonferanse hvor de nominerte til årets Spellemann ble offentliggjort. Se oversikten nedenfor.

TONO er partner med Spellemann også i år, og har blant annet hatt ansvaret for å sette sammen juryene i kategoriene Komponist og Tekstforfatter. Spellemann arrangeres 25. februar i Oslo Konserthus, og vil sendes på NRK.

Nominerte Spellemann 2017
01. Barnemusikk Dagfinn Lyngbøs Barneband Guttelus
01. Barnemusikk Rasmus og verdens beste band Banjo på badet
01. Barnemusikk Meg og kammeraten min Snydelig
01. Barnemusikk Sangfoni / Diverse artister Sangfoni
02. Blues Dr Bekken Upright Piano – LIVE at Bar Moskus
02. Blues Ronnie Jacobsen These Blues In Me
02. Blues Joakim Tinderholt & His Band Hold On
02. Blues Good Time Charlie Ready to Rumble
03. Country Bendik Brænne The last great country swindle
03. Country Bill Booth Some Distant Shore
03. Country Paal Flaata Love & Rain
03. Country Bluebird’s Ghost Miniature Scenes of Sorrow
05. Elektronika Mental Overdrive Epilogue
05. Elektronika SASSY 009 Do you mind EP
05. Elektronika (+)plattform Twelve
05. Elektronika Lindstrøm It’s Alright Between Us As It Is
06. Folkemusikk/Tradisjonsmusikk Anne Hytta Strimur
06. Folkemusikk/Tradisjonsmusikk Sogesong Så vide fara dei lindarord
06. Folkemusikk/Tradisjonsmusikk Erlend Apneseth Nattsongar
06. Folkemusikk/Tradisjonsmusikk Ånon Egeland / Mikael Marin Sorpesoll
07. Indie Misty Coast Misty Coast
07. Indie Silja Sol Ni liv
07. Indie Carmen Villain Infinite Avenue
07. Indie Hvitmalt Gjerde Våken
08. Jazz Hegge Vi åar ledsna men du får inte längre vara barn
08. Jazz Helge Lien Trio Guzuguzu
08. Jazz Ellen Andrea Wang Blank Out
08. Jazz Marius Neset Circle Of Chimes
09. Klassisk Guro Kleven Hagen / Marianna Shirinyan Fait pleurer les songes
09. Klassisk Vilde Frang Homage
09. Klassisk BJARTE EIKE & Barokksolistene THE ALEHOUSE SESSIONS
09. Klassisk Ensemble Allegria Mozart / Schoenberg
10. Metal Enslaved E
10. Metal Helheim LandawarijaR
10. Metal Satyricon Deep calleth upon Deep
10. Metal Whoredom Rife Dommedagskvad
11. Popgruppe No. 4 Hva nå
11. Popgruppe Hajk Hajk
11. Popgruppe Marcus & Martinus Moments
11. Popgruppe Seeb Seeb 2017
12. Popsolist Susanne Sundfør Music For People In Trouble
12. Popsolist Sigrid Don´t Kill My Vibe
12. Popsolist Gabrielle Vekk Meg Opp
12. Popsolist Cashmere Cat 9 .
13. Rock Sløtface Try Not To Freak Out
13. Rock Torgeir Waldemar No Offending Borders
13. Rock Erlend Ropstad Alt Som Har Hendt
13. Rock Motorpsycho The Tower
14. Samtid Peter Herresthal; Arctic Philharmonic; Øyvind Bjorå Eivind Buene – Violin Concerto, Miniatures
14. Samtid Oslo-filharmonien / Kringkastingsorkestret / POING Saan
14. Samtid Natasha Barrett Puzzle Wood
14. Samtid Ensemble Ernst og al Khowarizmis Mekaniske Orkester Bring Me That Horizon
15. Urban Cezinando Noen ganger og andre
15. Urban Ivan Ave Every Eye
15. Urban Linni Medium
15. Urban Arif Meg & Deg Mot Alle
16. Viser Frida Ånnevik Flyge fra
16. Viser Kari Bremnes Det vi har
16. Viser Marthe Wang Ut og se noe annet
16. Viser Trygve Skaug Sanger du skal få når jeg dør
17. Åpen Klasse Ola Kvernberg Steamdome
17. Åpen Klasse Nils Økland Lysning
17. Åpen Klasse Jo Berger Myhre & Ólafur Björn Ólafsson The Third Script
17. Åpen Klasse Erlend Apneseth Trio Åra
18. Årets Komponist Meg og kammeraten min Snydelig
18. Årets Komponist Sigvarts Klava & The Latvian Radio Choir Kjell Habbestad: Et nox in diem versa
18. Årets Komponist Fredrik Fors & Oslo Philharmonic Orchestra Bjørn Kruse: Chronotope – Concerto for Clarinet and Orchestra
18. Årets Komponist Peter Herresthal; Arctic Philharmonic; Øyvind Bjorå Rolf Wallin – Violin Concerto; Appearances
19. Årets Tekstforfatter Sverre Knudsen Vi
19. Årets Tekstforfatter Cezinando Noen ganger og andre
19. Årets Tekstforfatter Erlend Ropstad Alt Som Har Hendt
19. Årets Tekstforfatter Tønes Sesong Fire
20. Årets Nykommer- & Gramostipend Charlotte Dos Santos Cleo
20. Årets Nykommer- & Gramostipend Sigrid Don´t Kill My Vibe
20. Årets Nykommer- & Gramostipend Kjartan Lauritzen Fenomenet
20. Årets Nykommer- & Gramostipend Rohey A Million Things
20. Årets Nykommer- & Gramostipend Hkeem Hkeem 2017
20. Årets Nykommer- & Gramostipend LÜT Pandion
21. Årets Album Cezinando Noen ganger og andre
21. Årets Album Susanne Sundfør Music For People In Trouble
21. Årets Album Tønes Sesong Fire
21. Årets Album Cashmere Cat 9
22. Årets Musikkvideo Arif Himmelen
22. Årets Musikkvideo Daniel Kvammen Som om himmelen revna
22. Årets Musikkvideo Jenny Hval The Great Undressing
22. Årets Musikkvideo Mikhael Paskalev Witness
23. Årets Produsent Cezinando Noen ganger og andre
23. Årets Produsent Astrid S
23. Årets Produsent div
23. Årets Produsent Cashmere Cat Cashmere Cat 2017
24. Årets Låt Dagny Wearing Nothing
24. Årets Låt Alan Walker Alone
24. Årets Låt Kygo It ain’t me
24. Årets Låt Sigrid Don’t kill my wibe
24. Årets Låt Cezinando Håper du har plass
24. Årets Låt Arif Alene
24. Årets Låt Astrid S Think before I talk
24. Årets Låt Hkeem Fy faen
24. Årets Låt Linda Vidala Bængshot